Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 16:10
  L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“

  Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

  Susitikimo metu ministras padėkojo ekspertams iš JAV, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Moldovos, Ukrainos ir tarptautinių organizacijų už pagalbą Lietuvai ir pažymėjo, jog Lietuva aktyviai dirba moterų teisių užtikrinimo srityje. Ministras teigė palaikantis Stambulo konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo ratifikavimą ir pažymėjo, kad kova prieš smurtą prieš moteris bus vienas iš esminių rengiamo nacionalinio veiksmų plano siekių.

  Darbotvarkę „Moterys, taika ir saugumas“ sudaro Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija 1325 ir kitos devynios ją vėliau papildžiusios JT Saugumo Tarybos rezoliucijos. Darbotvarkės tikslas – užtikrinti moterų dalyvavimą visose konfliktų sprendimo stadijose, skirti moteris į vadovaujančias pareigybes tarptautinėse organizacijose ir sutaikymo misijose, užtikrinti karo ir policijos pareigūnų mokymus dėl prevencijos ir kovos su smurtu prieš moteris ir jų išnaudojimu, prekybos moterimis ir jų seksualiniu išnaudojimu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20181210-WA0003.jpg

  Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  1_MG_4335.jpg

  Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovą Vytį Jurkonį.

  Ministerijos naujienos »
  IMG_7099.JPG

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »
  1.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vytauto Didžiojo universitete atidarė tarptautinę konferenciją „Sovietinės psichiatrijos palikimas“ („The Legacy of Soviet Psychiatry“),  kurios metu ekspertai išsakė susirūpinimą dėl atsinaujinusio ir stiprėjančio politinio piktnaudžiavimo psichiatrija Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose demokratines vertybes paminančiose regiono valstybėse.

  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas liepos 26 dieną paskelbė savo baigiamąsias išvadas ir rekomendacijas dėl Lietuvos ketvirtojo periodinio pranešimo pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą, kurį Lietuvos užsienio reikalų viceministro Nerio Germano vadovaujama vyriausybinė delegacija pristatė liepos 10–11 dienomis Ženevoje vykusioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto 123-iojoje sesijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  0712JTZT2.jpg

  Liepos 10-11 dienomis Ženevoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas 123-oje sesijoje svarstė Lietuvos ketvirtąjį periodinį pranešimą pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata