Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas

Sukurta 2020.07.24 / Atnaujinta 2020.07.24 17:42
   Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas
   Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas
   Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas

   Liepos 24 dieną vyko 14-asis Lietuvos ir Ukrainos Europos komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

   Lietuvos ir Ukrainos atstovai posėdžio metu aptarė ES ir Ukrainos Asociacijos susitarimo, įskaitant Išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės įgyvendinimą, bendradarbiavimą skaitmeninės darbotvarkės, energetinio saugumo, susisiekimo, teisingumo ir vidaus reikalų srityse, Rytų partnerystės iniciatyvą ir pasirengimą kitąmet Vilniuje vyksiančiai Ukrainos reformų konferencijai.

   „Lietuva ir toliau tęs visokeriopą paramą Ukrainai įgyvendinant Asociacijos susitarimą ir susijusias reformas. Remiame tolesnį ES-Ukrainos santykių gilinimą, glaudesnį bendradarbiavimą energetikos, muitų, skaitmeninės darbotvarkės, teisingumo ir vidaus reikalų srityse. Tuo pačiu itin svarbu išlaikyti jau pasiektus reformų rezultatus ir tęsti ambicingą darbotvarkę“, - pažymėjo L. Linkevičius. „Ukraina išlieka svarbiausia Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos partnere“.

   Susitikime buvo aptarti ir saugumo klausimai. Lietuva patvirtino nuoseklią paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui tarptautiniu mastu pripažintų sienų ribose. Lietuvos ir Ukrainos atstovai pasmerkė Rusijos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją bei pabrėžė būtinumą tęsti ES ekonomines sankcijas Rusijai kol pilnai neįvykdyti Minsko susitarimai. Ukrainos atstovai informavo, kad Trišalėje kontaktų grupėje liepos 22 d. sutarta dėl papildomų priemonių, siekiant užtikrinti pilną ir visaapimantį ugnies nutraukimą, kuris, tikimasi, atvers kelią progresui ir dėl kitų Minsko susitarimų nuostatų įgyvendinimo.

   Eurointegracijos komisijos posėdžio metu taip pat apsikeista abiejų šalių patirtimi kovojant su COVID-19 pandemija ir jos pasekmėmis.

   Lietuvos ir Ukrainos eurointegracijos komisija koordinuoja Lietuvos paramą Ukrainos politinėms, administracinėms, ekonominėms ir socialinėms reformoms, vykdomoms siekiant įgyvendinti Ukrainos Europos integracijos siekius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

   Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

   Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
   _DSC1124.JPG

   Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą.

   Dvišaliai santykiai »
   Kredenciniai.jpg

   Liepos 30 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 7 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Chatham House“ instituto organizuotoje vaizdo konferencijoje, skirtoje apžvelgti pastarųjų metų pasiekimus Ukrainos reformų procese ir aptarti tolesnę reformų įgyvendinimo darbotvarkę.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »