Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Portugalijos prezidentui

Sukurta 2018.01.25 / Atnaujinta 2018.01.25 13:27
   Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Portugalijos prezidentui
   Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Portugalijos prezidentui
   Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Portugalijos prezidentui

   Sausio 24 dieną Lisabonoje Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Portugalijos Prezidentui Marcelo Rebelo de Sousa.

   Susitikime su Prezidentu ambasadorius padėkojo Portugalijai už solidarumą ir indėlį, padedantį užtikrinti Lietuvos ir viso regiono saugumą, supratimą energetikos saugumo klausimais. Praeitais metais, vykdydama įsipareigojimus NATO kolektyvinei gynybai, Portugalija jau trečią kartą į Lietuvą buvo atsiuntusi rotacines karines pajėgas bei techniką ir taip pat trečią kartą vykdė oro policijos misiją Baltijos šalyse. Svarbus ir Portugalijos reiškiamas supratimas bei palaikymas Lietuvai tarptautiniuose formatuose dėl Astravo atominės elektrinės keliamų grėsmių.

   Ambasadorius taip pat pabrėžė žmogiškųjų ir kultūrinių ryšių tarp Lietuvos ir Portugalijos, turizmo, ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo svarbą. „Portugalija yra Lietuvos žmonių labai mylima šalis, ir šie metai, Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, itin palankūs įvairiapusiams ryšiams tarp šalių plėsti ir stiprinti“, – sakė ambasadorius.

   Vizito Portugalijoje metu ambasadorius R. Norkus taip pat susitiks su Portugalijos parlamento pirmininku, užsienio reikalų ir gynybos ministrais, Lisabonoje reziduojančių ambasadų vadovais, Lietuvos garbės konsulais Portugalijoje ir čia gyvenančiais lietuvių bendruomenės atstovais.

   Portugalijos Respublikos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotraukos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus vasario 23 dieną su oficialiu vizitu lankysis Portugalijoje.

   Vizito metu bus surengti ministro susitikimai su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augusto Santosu Silva, Atstovų rūmų Europos reikalų komiteto pirmininke Regina Bastos, Užsienio reikalų komiteto pirmininku Sérgio Sousa Pinto, Gynybos reikalų komiteto pirmininku Marco António Costa, taip pat su Gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Marcosu Perestrello.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija reiškia nuoširdžią užuojautą nukentėjusiems dėl miškų gaisrų  Portugalijoje bei žuvusiųjų dėl šios nelaimės artimiesiems.

   Konsulinės naujienos » Kalbos, pareiškimai »
   Portugalija6.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 10 dieną pasveikino Portugalijos užsienio reikalų ministrą  Augusto Santos Silva su šios šalies Nacionaline diena bei palinkėjo gerovės ir klestėjimo visai šaliai bei jos piliečiams.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata