Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lotynų Amerikos lietuvių suvažiavime Argentinoje – diskusijos apie lietuvišką tapatybę

Sukurta 2017.02.01 / Atnaujinta 2017.02.01 16:21
  Lotynų Amerikos lietuvių suvažiavime Argentinoje – diskusijos apie lietuvišką tapatybę

  Argentinoje sausio 26–29 dienomis vyko Lotynų Amerikos jaunimo organizacijų ir lietuvių bendruomenių suvažiavimas, kuriame dalyvavę Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Vytautas Pinkus ir Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Guobužaitė su jaunimu diskutavo lietuviškos tapatybės pajautimo, jos ugdymo ir išlaikymo klausimais.

  Suvažiavime dalyvavo lietuvių bendruomenių atstovai iš Argentinos, Brazilijos, Urugvajaus, JAV, taip pat keletas lietuvių, atliekančių praktiką lietuvių bendruomenėse Lotynų Amerikoje.

  Suvažiavimo programoje numatytų renginių bei diskusijų metu dalyviai dalijosi savo bendruomenių geraisiais veiklos pavyzdžiais, domėjosi studijų bei lietuvių kalbos mokymosi galimybėmis Lietuvoje, formulavo savo bendruomenių organizacijų ateities uždavinius, ypač daug dėmesio skirdami artėjančiai Lietuvos šimtmečio minėjimo progai 2018 metais.

  Lietuvos URM atstovai vizito metu lankėsi Argentinos lietuvių bendruomenių organizacijose „Nemunas“ ir „Mindaugas“, Argentinos lietuvių susivienijimo būstinėje ir Argentinos lietuvių centre. Susitikimų metu aptarta bendruomenių veikla, labiausiai rūpimi klausimai bei problemos, taip pat ateities planai.

  Vizito Argentinoje metu V. Pinkus ir L. Guobužaitė susitiko su Beriso miesto meru Jorge G. Nedela, kuris taip pat apsilankė ir lietuviškoje jaunimo stovykloje. Dėkodamas už nuolatinę paramą bei paskatas lietuvių bendruomenei V. Pinkus Beriso merui įteikė Lietuvos užsienio reikalų ministro padėką. Pokalbių metu J. G. Nedela domėjosi Lietuva, jos pasiekimais ir išreiškė didelį norą apsilankyti mūsų šalyje. 

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Baltarusijos lietuvių bendruomenės vaikai kartu su savo bendraamžiais iš Lenkijos, Latvijos ir Kaliningrado srities dalyvavo jau 10-tą kartą vykusiame kalėdiniame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente.

  Atstovybių naujienos »
  1 nuotrauka.jpg

  Maskvoje lapkričio 24 dieną vyko Rusijos lietuvių sporto žaidynės, kurias organizavo Lietuvos ambasada. Atidarydamas žaidynes ambasadorius Remigijus Motuzas pasveikino visus susirinkusius, pasidžiaugė, kad jau trečią kartą organizuojamos žaidynės tampa tradicinėmis ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Sportas yra ta sritis, kuri mus visus suvienija ir padeda surasti didesnį tarpusavio supratimą“, – teigė ambasadorius.

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Lapkričio 23-25 dienomis Bostone, Masačiusetso valstijoje, JAV lietuvių bendruomenės Naujosios Anglijos apygarda kartu su vietos latvių ir estų bendruomenėmis surengė Baltijos šalių šimtmečio šventę, kurios metu buvo pristatoma Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūra, tradicijos ir istorija, vyko meno kolektyvų pasirodymai, koncertai, parodos, filmų peržiūros, rengiamos diskusijos, garbės svečių pasisakymai ir kiti šventiniai renginiai.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
  LRG_ZGR07225.JPG

  Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

  Užsienio lietuviai »

  Naujienlaiškio prenumerata