Lotynų Amerikos lietuvių suvažiavime Argentinoje – diskusijos apie lietuvišką tapatybę

Sukurta 2017.02.01 / Atnaujinta 2017.02.01 16:21
  Lotynų Amerikos lietuvių suvažiavime Argentinoje – diskusijos apie lietuvišką tapatybę

  Argentinoje sausio 26–29 dienomis vyko Lotynų Amerikos jaunimo organizacijų ir lietuvių bendruomenių suvažiavimas, kuriame dalyvavę Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Vytautas Pinkus ir Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Guobužaitė su jaunimu diskutavo lietuviškos tapatybės pajautimo, jos ugdymo ir išlaikymo klausimais.

  Suvažiavime dalyvavo lietuvių bendruomenių atstovai iš Argentinos, Brazilijos, Urugvajaus, JAV, taip pat keletas lietuvių, atliekančių praktiką lietuvių bendruomenėse Lotynų Amerikoje.

  Suvažiavimo programoje numatytų renginių bei diskusijų metu dalyviai dalijosi savo bendruomenių geraisiais veiklos pavyzdžiais, domėjosi studijų bei lietuvių kalbos mokymosi galimybėmis Lietuvoje, formulavo savo bendruomenių organizacijų ateities uždavinius, ypač daug dėmesio skirdami artėjančiai Lietuvos šimtmečio minėjimo progai 2018 metais.

  Lietuvos URM atstovai vizito metu lankėsi Argentinos lietuvių bendruomenių organizacijose „Nemunas“ ir „Mindaugas“, Argentinos lietuvių susivienijimo būstinėje ir Argentinos lietuvių centre. Susitikimų metu aptarta bendruomenių veikla, labiausiai rūpimi klausimai bei problemos, taip pat ateities planai.

  Vizito Argentinoje metu V. Pinkus ir L. Guobužaitė susitiko su Beriso miesto meru Jorge G. Nedela, kuris taip pat apsilankė ir lietuviškoje jaunimo stovykloje. Dėkodamas už nuolatinę paramą bei paskatas lietuvių bendruomenei V. Pinkus Beriso merui įteikė Lietuvos užsienio reikalų ministro padėką. Pokalbių metu J. G. Nedela domėjosi Lietuva, jos pasiekimais ir išreiškė didelį norą apsilankyti mūsų šalyje. 

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180911URM1373.JPG

  „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, rugsėjo 11 dieną surengė jau antrą Lietuvos savivaldybių atstovams skirtą seminarą, kurio tikslas – aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos gyvenimą, stiprinti jų aktyvesnį įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.

  Ministerijos naujienos »
  su svietimo ministru.jpg

  Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_0278.JPG

  Gruodžio 2 dieną Šveicarijos sostinėje Berne vyko Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje organizuota jaunųjų mokslininkų konferencija.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_0553.jpg

  Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje) gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, užsienio reikalų viceministras Dairus Skusevičius ir kiti svečiai iš Lietuvos. Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga.

  Atstovybių naujienos »
  1118cikaga4.jpg

  Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

  Atstovybių naujienos »
  tomas razmus-6248.JPG

  Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo užsienio lietuvių organizacijų viešųjų ryšių seminaras, į kurį susirinko 64 užsienio lietuvių organizacijų atstovai iš 32 pasaulio šalių.

  Užsienio lietuviai »

  Naujienlaiškio prenumerata