Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore

Sukurta 2020.09.28 / Atnaujinta 2020.09.28 10:56
   Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore
   Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore
   Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore

   Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson.

   Susitikimo su metu buvo pasikeista informacija apie naujausius COVID-19 iššūkius ir šalių tolesnę laikyseną dėl augančio užsikrėtusiųjų skaičiaus. Ministras L. Linkevičius pažymėjo Estijos pastangas Jungtinių Tautų Saugumo taryboje, į kurią Estija buvo išrinkta į nenuolatinės narės poziciją 2020-2021 metams.

   Susitikimo metu ministras pasidalino įžvalgomis apie neseniai įvykusį darbo vizitą Vašingtone. Abejų šalių diplomatai kalbėjo apie naujausius įvykius Baltarusijoje bei apie vieningą Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje. Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis apie įsižiebusi karinį konfliktą tarp Armėnijos ir Azerbaidžano.

   Ambasadorė Kai Karelsson pareigose pakeitė nuo 2016 metais Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusią Janą Vanaveski.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_0456-2.jpg

   Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Rygoje vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime.  Konsultacijų metu buvo aptarti aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai, Rytų kaimynystės politika, saugumo situacija regione ir Pietų Kaukaze, transatlantiniai santykiai, ES-Kinijos bendradarbiavimas, kova su dezinformacija bei kibernetinio saugumo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_9185.jpg

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su Estijos naująja ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai. 

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20200902_092420_resized_20200902_092549003.jpg

   Rugsėjo 2 dieną vyko užsienio reikalų viceministro Nerio Germano ir Estijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Raivo Küüto bei abiejų šalių diasporos politikos planuotojų konsultacijos.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
   Ministrų susitikimas.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo tradiciniame kasmetiniame Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime Taline (Estijoje). Susitikimo metu svarstyti Europos Sąjungos, saugumo, Rytų partnerystės ir kiti aktualūs užsienio politikos klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »