Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Su naujuoju Čekijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais

Sukurta 2018.10.15 / Atnaujinta 2018.10.15 11:49
   Su naujuoju Čekijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais
   Su naujuoju Čekijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais

   Spalio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su naujuoju Čekijos  ambasadoriumi Vítu Korseltu, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   „Lietuva ypač vertina Čekijos reikšmingą indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą, prisijungiant prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje. Kitais metais planuojama dar viena (jau trečioji) Čekijos karių pamaina NATO oro policijos misijoje.  Misija bus vykdoma iš Ämari oro bazės Estijoje ir užtikrins saugumą visose trijose Baltijos šalyse“, – sakė viceministras A. Zananavičius.

   Viceministras ir Čekijos ambasadorius sutarė, kad Lietuvą ir Čekija sieja bendri interesai ne tik saugumo, bet ir europinėje darbotvarkėje.  Mūsų šalims naudinga glaudžiai bendradarbiauti dėl ES biudžeto formavimo – 2021-2027 daugiametės finansinės programos. Vykstant deryboms dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimas svarbus sprendžiant diasporos ir kitus klausimus. Viceministras išreiškė viltį, kad ryšiai tarp mūsų šalių toliau aktyviai vystysis ir stiprės.

   Čekijos ambasadorius Vítas Korseltas pakeitė vasaros pabaigoje kadenciją baigusį ambasadorių Bohumilą Mazáneką.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Lapkričio 8 dieną Moravijos sostinėje bendru Brno filharmonijos ir Lietuvos ambasados Prahoje renginiu buvo užbaigtas beveik metus Čekijoje trukęs Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių ciklas.

   Atstovybių naujienos »
   Ministras Linkevicius susitinka su Cekijos ambasadoriumi.jpg

   Lapkričio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Čekijos  ambasadoriumi Vítu Korseltu, kuris spalio 15 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Dvišaliai santykiai »
   Cekija3.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Čekiją Nacionalinės dienos – nepriklausomos Čekoslovakijos Respublikos paskelbimo šimtmečio proga.

   Taip pat ministras L. Linkevičiaus pasveikino Čekijos kariuomenės karius, šiuo metu užtikrinančius regiono saugumą Lietuvoje dislokuotame NATO priešakinių pajėgų batalione.

   Dvišaliai santykiai »
   SLR-68655.jpg

   Rugpjūčio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Čekijos Respublikos ambasadoriumi Bohumil Mazánek.

   Dvišaliai santykiai »
   Cekija3.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 12 dieną pasveikino naująjį  Čekijos vicepremjerą ir vidaus reikalų ministrą, kuriam pavesta vadovauti užsienio reikalų ministerijai, Janą Hamáčeką.

   Dvišaliai santykiai »
   cekija1.jpg

   Kovo 19 dieną Nacionalinėje galerijoje Prahoje Lietuvos Respublikos ambasada Čekijoje surengė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

    

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata