Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras susitiko su naujuoju Kolumbijos ambasadoriumi

Sukurta 2018.03.08 / Atnaujinta 2018.03.08 17:40
   Viceministras susitiko su naujuoju Kolumbijos ambasadoriumi
   Viceministras susitiko su naujuoju Kolumbijos ambasadoriumi

   Kovo 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius priėmė naująjį Kolumbijos ambasadorių Lietuvai Javier Darío Higuera Ángel, kuris reziduoja Varšuvoje. Kovo 9 dieną ambasadorius įteiks skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   „Tikiuosi ekonominis bendradarbiavimas ateityje dar plėsis, ypač maisto, mašinų, farmacijos ir skaitmeninės ekonomikos srityse“, - teigė viceministras. Pasidžiaugta dvišale prekyba ir augančiu eksportu. Lietuvos eksportas į Kolumbiją 2017 metais, lyginant su 2016 metais, išaugo 37,5 proc. ir pasiekė 2,2 milijonų eurų.

   Susitikime viceministras paragino pasirašyti tris tolesniam bendradarbiavimui svarbias sutartis: dėl asmenų, kuriems paskirta laisvės atėmimo ar pritaikytos priverčiamosios medicininės priemonės, perdavimo, dvigubo apmokestinimo išvengimo ir darbo atostogaujant programą. Pasirašius šias sutartis, būtų sustiprintas ne tik teisinis bendradarbiavimo pagrindas, bet ir skatinami verslo ryšiai, o darbo atostogaujant programa atvertų galimybes Lietuvos jaunimui iš arčiau susipažinti su Kolumbijos kultūros įvairove ir tradicijomis.

   Susitikime taip pat apsikeista nuomonėmis apie Lietuvos ir Kolumbijos stojimą į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją, aptartas bendradarbiavimas su Ramiojo vandenyno aljansu.

   Ambasadorius pristatė Kolumbijos vykdomą sporto diplomatijos iniciatyvą, skirtą integruoti vaikus ir paauglius iš konflikto paveiktų Kolumbijos regionų. Pasidžiaugta, kad Lietuva prisijungia prie šios iniciatyvos ir gegužės pabaigoje – birželio pradžioje priims iš Kolumbijos atvykstančią jaunimo krepšinio komandą.

   Javier Darío Higuera Ángel yra šeštasis Lietuvai akredituotas Kolumbijos ambasadorius. Šiuo metu Lietuva neturi akreditavusi ambasadoriaus Kolumbijai, bet Bogotoje dirba Lietuvos garbės konsulas. Lietuva ir Kolumbija diplomatinius santykius užmezgė 1993 metų rugpjūčio 5 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _DSC0614.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 20 dieną pasveikino Kolumbijos užsienio reikalų ministrę María Ángela Holguín Cuéllar Nepriklausomybės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-2948.JPG

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė Lietuvoje viešinčią mergaičių krepšinio komandą iš Kolumbijos. Krepšininkės Lietuvoje lankosi dvi savaites, nes dalyvauja Kolumbijos užsienio reikalų ministerijos vykdomoje sporto diplomatijos iniciatyvoje, prie kurios prisideda ir Lietuva.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata