Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas

Ambasados misija ir vizija

Sukurta 2015.07.30

Dėkoju, kad užsukote į Lietuvos ambasados Turkijoje interneto svetainę.

Drąsiai vartykite svetainės puslapius ir ieškokite Jums reikalingos informacijos. Visuomet kreipkitės, jei prireiktų pagalbos. Lietuvos piliečiams teikiame teisines ir konsulines paslaugas ir padedame atrasti Turkijos verslo partnerių šioje sparčiai augančios ekonomikos šalyje.

Turkijos piliečiams tebūna tai pirmas langas į Lietuvą, į subrendusios demokratijos, išvystytos ekonomikos ir tausojamos gamtos šalį, kuri, pasiremdama Europos Sąjungos teisėmis ir laisvėmis, kuria orų, saugų ir visuomeniškai atsakingą gyvenimą savo piliečiams. Tais pasiekimais norime  dalintis ir su kitomis tautomis. Dėl to Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje pasisakome už taikų sambūvį ir siekiame gerų bei turiningų dvišalių santykių su visomis mums draugiškomis šalimis.        

Džiugu pastebėti, kad Lietuvos ir Turkijos draugiškiems ryšiams netrukdo nei atstumas, nei geografija. Esame labiau panašūs, nei skirtingi, turime istorinių sąsajų ir kultūrinių simpatijų. Lietuvos ir Turkijos valstybės iškilo prekybos ir civilizacijų kryžkelėje, tik viena prie Baltijos jūros, kita – prie Borforo sąsiaurio. Verta pasinaudoti tokia unikalia abiejų šalių patirtimi ir sustiprinti Baltijos ir Borforo ašį bendrais darbais ir projektais.        

Skatindamas Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimą, pasisakysiu už šias prioritetines kryptis:

  • Europos Sąjunga. Abi šalys yra įsipareigojusios vadovautis  Europos standartais visuomenės organizavimo, ekonominės ir socialinės plėtros srityse. Norime eiti kūrimo ir harmonizavimo keliu, kad neliktų vietos izoliacijai, vidinei destrukcijai ir išorės manipuliacijai;
  • Prekyba ir investicijos. Per dvidešimt metų šalys sukūrė puikų pagrindą prekybinių santykių išplėtojimui. Apie tai liudija „Turkijos avialinijų“ kasdieniniai skrydžiai iš Stambulo į Vilnių ir konteinerių traukinio „Vikingas“ tiesiamas naujas prekybinis kelias iš Skandinavijos šalių per Lietuvą į Turkiją.
  • Gynyba ir saugumas. Mus vienija NATO organizacija ir įsipareigojimai kolektyvinei gynybai ir saugumui. Jei prieš keletą šimtmečių mūsų kariai kovos lauke grūmėsi priešingose stovyklose, tai šiandien jie kartu treniruojasi po NATO vėliava, o Turkijos kariniai lėktuvai saugo Lietuvos oro erdvę.
  • Žmogiški ryšiai. Svarbiau už viską yra žmogiški ryšiai, grįsti abipuse pagarba ir žingeidumu. Jei nesidomėsime - nežinosime, kad Lietuvoje apie Turkiją mums primena Totorių ir Karaimų bendruomenės, kad lietuvius turistus labiausiai traukia Antalijos kurortai – per du dešimtmečius jų čia būta arti vieno milijono, kad Lietuvos universitetuose turkų studentai skaičiumi lenkia kitus užsieniečius.

Čia yra tik menki pavyzdžiai plataus ir turiningo Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimo, o galimybių yra dar daugiau . Pasinaudokite tomis galimybėmis. Lietuvos ambasada Turkijoje pasiruošusi Jums visokeriopai padėti.

Audrius Brūzga
Ambasadorius

Naujienlaiškio prenumerata