Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
incirlik 03.jpg

2019 m. gegužės 29 d. ambasadorius Audrius Bruzga, lydimas Lietuvos Garbės konsulo Armagan Oner, apsilankė Incirlik karinėje bazėje Adanoje ir susitiko su ten tarnaujančiais lietuvių kariais. Lietuviai dalyvauja NATO paramos Turkijai misijoje (NS2TUR) ir tokiu būdu betarpiškai prisideda prie Turkijos oro erdvės gynybos.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Baneris (002).jpg

2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai:

2019 m. gegužės 9–10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 12 d. nuo 09.00 iki 20.00 val. (vietos laiku).

2019 m. gegužės 26 d. rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose:

2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 26 d. nuo 09.00 val. iki 20.00 val. (vietos laiku).

 

Lietuviai Turkijoje »
nacgynm.jpg

Ruošdamasis minėti NATO 70-metį, ambasadorius Audrius Brūzga 2019 m. kovo 26 d. Ankaroje susitiko su Turkijos Gynybos ministru Hulusi Akar. Ambasadorius perdavė Krašto apsaugos ministro R. Karoblio sveikinimus ir linkėjimus, pabrėždamas, kad jubiliejiniais metais svarbu rūpintis Aljanso sanglauda bei plėtoti gynybos ir atgrasymo priemones.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Baltijos kelias 1.JPG

2019 m. kovo 23 d. ambasadorius Audrius Brūzga, tarptautinio Rotary klubo kvietimu, dalyvavo susitikime su užsienio šalių studentais, atvykusiais mokytis į Turkijos universitetus pagal ES Erasmus programą. Ambasadorius Brūzga perskaitė pranešimą apie Baltijos kelią, kuriam šiemet sukanka 30-metų ir dalyvavo debatuose apie šių laikų iššūkius pasaulio taikai.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Lietuviai Turkijoje »

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Atskiros registracijos balsuoti referendumuose nebus. Rinkėjai, kurie jau užsiregistravo balsuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, automatiškai bus įtraukti į sąrašus rinkėjų, balsuosiančių referendumuose. Rinkėjai, kurie dar registruosis balsuoti rinkimuose, registruodamiesi http://www.rinkejopuslapis.lt matys atnaujintą informaciją dėl balsavimo referendumuose.

Lietuviai Turkijoje »
konsultacijos.jpg

Kovo 7 d. Ankaroje vyko Baltijos šalių ir Turkijos politikos planuotojų konsultacijos, kurių metu buvo patartas platus klausimų spektras -  Europos Sąjungos, transatlantinių santykių,  Azijos, Vidurio rytų šalių politinės tendencijos, hibridiniai karai, kibernetinio saugumo iššūkiai, diplomatijos kaita skaitmeniniame amžiuje.

Užsienio politika ir diplomatija »
Corum 1.jpg

Kovo 8 d.  Çorum mieste įvyko pirmasis projekto „Pažangaus miesto planas" partnerių susitikimas. Pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti išmanią, projekte dalyvaujančių savivaldybių miestų, platformą inovatyvių sprendimų apsikeitimui ir ją patalpinti į elektroninę erdvę bei, be kita ko, paskatinti bendradarbiavimą tarp Telšių ir Çorum miestų savivaldybių.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje kviečia teikti vystomojo bendradarbiavimo projektų paraiškas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programai įgyvendinti Turkijos Respublikoje 2019 metais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Turkijoje »

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninė registracija balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Turkijoje »
upaveldasbaznycia1.JPG

Nors Lietuva yra maža valstybė, tačiau dėl įvairių istorinių aplinkybių daugelyje pasaulio šalių yra gausu Lietuvos ženklų iš skirtingų istorinių laikotarpių.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos sukurta duomenų bazė U-PAVELDAS (https://vkpk.lt/u-zemelapis/) kviečia susipažinti su šimtais lietuvybės ženklų užsienyje – atmintinomis vietomis, iškilių lietuvių tautybės asmenybių veikla užsienyje, architektūros, archeologijos, urbanistiniu ir dokumentiniu paveldu.

Istorinė, kultūros diplomatija »
V1601.jpg

Minėdama Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą ir Minaičių deklaracijos pasirašymo 70-metį Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu pirmą kartą Ankaroje surengė džiazo improvizacijų koncertą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
avim01.jpg

2018 metų gruodžio 13 d. Ankaroje Lietuvos ambasada kartu su Eurazijos studijų centru surengė diskusiją Hibridinės grėsmės: netikros naujienos ir propaganda (Fake News and Propaganda as Hybrid Threats).

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
alanya01.jpg

Gruodžio 8 dieną Alanijos mieste, Turkijoje, oficialiai atidarytas šeštasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas šioje šalyje.

Užsienio politika ir diplomatija »
IRN01.jpg

2018 m. lapkričio 26 – 27 dienomis Teherane Lietuvos ambasada Turkijai, Iranui ir Pakistanui kartu su Lietuvos garbės konsulu Irane ir Turkijos oro linijomis surengė Lietuvos dienas Lithuania in Focus. Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui ir Lietuvos-Irano diplomatinių santykių 25-mečui paminėti.  

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata