Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Kapadokijoje

Sukurta 2019.10.14 / Atnaujinta 2019.11.18 10:26
   Atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Kapadokijoje
   Atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Kapadokijoje

   Spalio 11 dieną Kapadokijos regiono Urgupo mieste oficialiai atidarytas septintasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Turkijoje. Paskirtasis garbės konsulas Yakupas Dinleras (Yakup Dinler) yra Turkijos viešbučių asociacijos viceprezidentas ir Urgupo prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentas.

   Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga, Nevšehyro miesto gubernatorius Ilhami Aktašas (Ilhami Aktaş), Kapadokijos regiono valdžios ir verslo atstovai.

   Viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad Lietuva suinteresuota plėtoti įvairius ryšius su šiuo svarbiu Turkijos regionu, kuriame turistų skaičius iš Lietuvos kasmet auga. Pasak jo, garbės konsulatas, esant reikalui, turėtų ne tik teikti pagalbą Lietuvos turistams, bet ir prisidėti prie dvišalių ekonominių ryšių ir investicijų skatinimo, padėti atrasti naujas rinkas lietuviškoms prekėms.

   Vienas iš bendradarbiavimo pavyzdžių regione – šiemet Kauno technologijos universiteto kartu su Kapadokijos techparku įgyvendinamas pilotinis Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektas. Projektu siekiama paskatinti Lietuvos ir Turkijos aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą „mokslas-verslui“ srityje, prisidėti prie Turkijos aukštojo mokslo institucijų gebėjimų stiprinimo perduodant gerąją Lietuvos nacionalinę bei europinę patirtį. Kapadokijos techparko atstovams buvo organizuoti dveji mokymai Lietuvoje ir Turkijoje. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje.

   Naujienlaiškio prenumerata