Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
upaveldasbaznycia1.JPG

Nors Lietuva yra maža valstybė, tačiau dėl įvairių istorinių aplinkybių daugelyje pasaulio šalių yra gausu Lietuvos ženklų iš skirtingų istorinių laikotarpių.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos sukurta duomenų bazė U-PAVELDAS (https://vkpk.lt/u-zemelapis/) kviečia susipažinti su šimtais lietuvybės ženklų užsienyje – atmintinomis vietomis, iškilių lietuvių tautybės asmenybių veikla užsienyje, architektūros, archeologijos, urbanistiniu ir dokumentiniu paveldu.

Istorinė, kultūros diplomatija »
V1601.jpg

Minėdama Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą ir Minaičių deklaracijos pasirašymo 70-metį Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu pirmą kartą Ankaroje surengė džiazo improvizacijų koncertą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IRN01.jpg

2018 m. lapkričio 26 – 27 dienomis Teherane Lietuvos ambasada Turkijai, Iranui ir Pakistanui kartu su Lietuvos garbės konsulu Irane ir Turkijos oro linijomis surengė Lietuvos dienas Lithuania in Focus. Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui ir Lietuvos-Irano diplomatinių santykių 25-mečui paminėti.  

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
pera1.png

2018 m. birželio 6 d. Stambule paskelbti vaikų piešinių konkurso „Gintaro kelias: nuo Bosforo iki Baltijos“ nugalėtojai. Pirmą vietą trijose amžiaus grupėse pelnę jaunieji dailininkai keliaus į Vilnių, Rygą ir Taliną.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Baltic10001.jpg

Gegužės 12 d. Baltijos valstybių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio proga Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Estijos ir Latvijos ambasadomis ir Bilkento universiteto simfoniniu orkestru surengė šventinį koncertą "Baltijai 100" Ankaroje. Koncerte dalyvavo žymūs Baltijos šalių muzikantai -  Estijos dirigentė Anu Tali, Latvijos pianistė Lauma Skride, akordeono virtuozas Martynas Levickis ir pianistas Gabrieliaus Alekna.

Istorinė, kultūros diplomatija »
042301.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Turkijos Respublikoje sveikina savo partnerius ir draugus Turkijoje su Turkijos Nacionalinio suvereniteto ir vaikų diena. Minėdami šią šventę, Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga bei kiti ambasados darbuotojai aplankė Anıtkabir – Mustafos Kemalio Atatiurko, Turkijos nepriklausomybės karo lyderio bei Respublikos įkūrėjo, mauzoliejų.

Lietuviai Turkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
lale02.JPG

Balandžio 14 dieną Stambulo Emirgano parke įvyko oficialus tulpių kompozicijos, vaizduojančios Gediminaičių stulpus, atidarymas. Gediminaičių stulpų kompozicija pristatyta garsiajame Stambulo tulpių festivalyje, kuris yra rengiamas jau tryliktus metus iš eilės balandžio mėnesį.

Lietuviai Turkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata