Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas

„Langas į Lietuvą“: Teherane pristatytos Lietuvos turizmo ir studijų galimybės

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.29 16:05
   „Langas į Lietuvą“: Teherane pristatytos Lietuvos turizmo ir studijų galimybės
   „Langas į Lietuvą“: Teherane pristatytos Lietuvos turizmo ir studijų galimybės
   „Langas į Lietuvą“: Teherane pristatytos Lietuvos turizmo ir studijų galimybės

   2018 m. lapkričio 26 – 27 dienomis Teherane Lietuvos ambasada Turkijai, Iranui ir Pakistanui kartu su Lietuvos garbės konsulu Irane ir Turkijos oro linijomis surengė Lietuvos dienas Lithuania in Focus. Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui ir Lietuvos-Irano diplomatinių santykių 25-mečui paminėti.  

   Gausiai susirinkusiai auditorijai pristatytas Lietuvos turizmo potencialas. Į renginį atvykę Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai kvietė Irano universitetus susipažinti su studijų ir mokslo tiriamojo darbo galimybėms Lietuvoje. M. K. Čiurlionio kurinius fortepijonui atliko pianistas Daumantas Kirilauskas. Svečiams koncertavo ir apie lietuvių liaudies tradicijas pasakojo Panevėžio folkloro ansamblis ,,Raskila“. Irano nacionalinėje  bibliotekoje atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos karpinių paroda.

   Lithuania in Focus sulaukė didelio Irano valstybės institucijų ir verslo bendruomenės dėmesio. Į renginį atvyko aukšti Irano užsienio reikalų, Turizmo, Sveikatos ministerijų pareigūnai, Irano parlamentaro nariai, universitetų, kelionių agentūrų ir avialinijų vadovai.

   Renginio dalyvius video žinute pasveikino Lietuvos ūkio viceministras Marius Skuodis. Lietuvos ambasadorius Audrius Brūzga savo kalboje pažymėjo, kad tai buvo pirmas kartas, kuomet Irane surengtas toks platus ir visapusiškas Lietuvos turizmo, mokslo ir kultūros pristatymas. Akivaizdu, kad  iraniečiai susidomėjo Lietuva. Dabar reikia padirbėti privačiam sektoriui, kad ‚langas į Lietuvą‘ prasivertų dar plačiau. Su konkrečiais projektais galima kreiptis į Lietuvos ambasadą Ankaroje arba į  Teherane veikiantį Lietuvos garbės konsulatą. Jie pasiruošę tarpininkauti.

   Naujienlaiškio prenumerata