Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas

Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai

Sukurta 2017.04.18 / Atnaujinta 2017.05.30 10:51
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai

   Į Turkiją atvykusios Šiaulių krašto tautodailininkės lietuvių bendruomenės nariams surengė edukacines kiaušinių marginimo vašku ir karpinių meno pamokėles. Edukaciniai užsiėmimai sulaukė daug dėmesio ne tik iš suaugusiųjų, bet ir iš mažųjų bendruomenės narių pusės.

   Edukacinių užsiėmimų metu buvo puikiai pasirengta Šv. Velykų šventei - numarginta daug margučių, savo rankomis pasigamintos velykinės dekoracijos.

   Sekmadienį Šv. Velykų šventė vyko Alanijos mieste įsikūrusiame lietuviško kapitalo viešbutyje "Augusto Villa". Čia susirinko apie 100 Antalijos regiono lietuvių. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga bei Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta Danilevičiūtė.

   Ambasadorius Audrius Brūzga savo kalbos metu pabrėžė kalbos, tradicijų, paveldo išlaikymo svarbą užsienio bendruomenėms. Tokie renginiai kaip šis yra neabejotinai labai reikalingi ir svarbūs vienijant Turkijoje gyvenančius lietuvius. Renginio metu tautodailininkės mokė Turkijos lietuvius liaudies šokių, vaikams rengė tradicinius Velykų žaidimus - tai leido pajusti lietuviškų Velykų dvasią bei atgimimo šventės džiaugsmą.

   Tautodailininkės taip pat susitiko su Alanijos miesto savivaldybės kultūros skyriaus atstovais bei aptarė bendradarbiavimo projektinėje veikloje galimybes su vietiniais tautodailininkais. Alanijos tautodailininkai supažindino viešnias iš Lietuvos su savo tradicinėmis tautodailės sritimis - audimu iš šilko siūlų, gaminių iš banano pluošto bei suvenyrų iš šilko kokonų gamyba. Šiaulių tautodailininkų sąjungos pirmininkė Laima Kelmelienė pakvietė Turkijos koleges apsilankyti Lietuvoje bei rengti bendrus projektus Europos Sąjungos finansinei paramai tautodailininkų verslumo skatinimo srityje.

   Lietuvos Respublikos ambasada nuoširdžiai dėkoja didžiausiam pažintinių ir poilsinių kelionių organizatoriui Baltijos šalyse "Novaturas", kuris suteikė nemokamus lėktuvo bilietus tautodailininkėms iš Lietuvos atvykti į Antalijos regioną. Džiugu, kad Lietuvos įmonė neliko abejinga socialiniam projektui ir aktyviai prisideda prie Lietuvos ambasados bei lietuvių bendruomenės iniciatyvų. Taip pat ambasada dėkoja Lietuvos Respublikos garbės konsulei Antalijoje Mine Okudur Gul, viešbučiui "Augusto villa" bei Alanijos miesto savivaldybei.

   Naujienlaiškio prenumerata