Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas

Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui

Sukurta 2017.11.21 / Atnaujinta 2017.11.21 15:19
   Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui
   Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui
   Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui
   Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui

   Lapkričio 18 d. Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje)  gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, taip pat svečiai iš Lietuvos.

   Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga.

   Užsienio reikalų viceministras Dairus Skusevičius pakvietė jauniausios lietuvių bendruomenės narius naudotis Globalios Lietuvos programa įgyvendinant projektines idėjas Turkijoje, naudotis bendradarbiavimo su Lietuva galimybėmis bendruomenės stiprinimo, lituanistinio švietimo ir kultūros srityse. Taip pat paragino prisijungti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio iniciatyvos „Dovana pasauliui“, kuria užsienio lietuvių organizacijos  kviečiamos įteikti dovaną ar gerą darbą tai šaliai, regionui, miestui, rajonui, kuriame šiuo metu gyvena, taip garsinant Lietuvos vardą.

   „Ryšių su Tėvyne išlaikymas, bendrų projektų vykdymas, neatitrūkimas nuo valstybės gyvenimo leidžia vienaip ar kitaip, sugrįžus į Lietuvą ar gyvenant užsienyje, dalyvauti valstybės ateities kūrime“, - sakė užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

   Renginyje dalyvavo garsi etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė, kuri dalijosi įspūdžiais iš susitikimų su lietuvių bendruomenėmis Kanadoje, JAV, Argentinoje, Kolumbijoje, Norvegijoje ir kitos šalyse, jų patirtimi siekiant išlaikyti, ypač jaunosios kartos, ryšį su Lietuva, bendruomeniškumą ir lietuvybės puoselėjimą.

   Kartu su Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Rūta Danilevičiūte ir URM Užsienio lietuvių departamento atstove Laura Dilyte – Butkiene organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje dėl bendruomenės veiklos ir iniciatyvų Turkijoje 2018 metais sutarta jau dabar pradėti kryptingai ruoštis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui Turkijoje. Diskusijos metu paskelbta deklaracija, kurioje Turkijos lietuviai sutarė prisidėti prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio iniciatyvos „Dovana pasauliui“, Lietuvos kultūrą pristatančių parodų organizavimo Turkijoje ir dalyvauti Pasaulio lietuvių bendruomenės organizuojamoje programoje 2018 m. liepos 1 d. įrengiant Turkijos lietuvių stendą Vilniaus Rotušės aikštėje.

   Sąskrydyje susitikęs su Lietuvos garbės konsulai Izmire, Antalijoje ir Bursoje viceministras Darius Skusevičius paragino glaudžiau bendradarbiauti su Turkijos lietuviais ir prisidėti planuojamų šimtmečio iniciatyvų 2018 metais.

   Statistikos departamento 2005‒2014 m. gyventojų surašymo duomenimis Turkijoje gyvena 418 lietuvių. Daugiausiai lietuvių gyvena Stambulo mieste ir Antalijos provincijoje. 

   Turkijos lietuvių bendruomenė veikia nuo 2014 m. spalio 27 d. Alanijoje. Šiame Turkijos mieste įsteigta šeštadieninė mokyklėlė “Vaivorykštė”, kurią šiuo metu lanko apie 10 vaikų nuo 2 iki 8 metų amžiaus.

   Naujienlaiškio prenumerata