Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

plačiau »

Tel. +90 312 447 07 66
Faksas +90 312 447 06 63
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
V16 Ankara01.jpg

Vasario 16 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje surengė šventinį Vasario 16-osios minėjimą Ankaroje. Renginyje dalyvavo Turkijos ekonomikos ministras Nihat Zeybekci, Turkijos parlamento nariai ir valstybės pareigūnai, mokslo, kultūros ir verslo atstovai, užsienio šalių diplomatai, Turkijos tarptautinė ir lietuvių bendruomenės.

karpiniai 1.jpg

2018 m. sausio 15 d. Izmire atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos karpinių paroda. Į parodos atidarymą Egėjo jūros pramonės rūmų galerijoje atvyko Izmiro vicegubernatorius, savivaldybės atstovai, užsienio šalių konsulai, verslo asociacijų ir meno draugijų nariai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
sausio 13 1.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje pažymint Laisvės gynėjų dieną lankėsi Turkijos Respublikos ombudsmenas Şeref MALKOÇ.  Ambasadorius Audrius Brūzga supažindino svečią su Sausio 13-osios svarba Lietuvos valstybingumui taip pat aptarė piliečių teisių gynimo institucijos veiklos principus, aktualijas bei Lietuvos ir Turkijos ombudsmeno institucijų dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
GK Irane 1.jpg

Gruodžio 12 dieną Teherane buvo atidarytas pirmasis Lietuvos garbės konsulatas Irane, kuriam vadovauja Irano kompanijos "Yasin Group" prezidentas Mohsen Karimi Tabasi. Tai pirmoji Lietuvos atstovybė Irano Islamo Respublikoje nuo diplomatinių santykių užmezgimo su Persijos Imperija 1930 metais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Esk1.jpg

Lietuvos ambasadorius Turkijos Respublikoje Audrius Brūzga Eskišehiro mieste atidarė šeštąjį Lietuvos garbės konsulatą Turkijoje, kuriam vadovaus gerai žinomas ir gerbiamas verslininkas įmonės Hisbim grupės vadovas Zafer Türker.

Užsienio politika ir diplomatija »
muge1.JPG
Labdaros mugė Ankaroje Įkelta2017.11.30

2017 m. lapkričio 26 d. Ankaros J.W. Marriott viešbutyje šurmuliavo tradicinė labdaros mugė. Lietuvos ambasados stendas šiemet buvo dar didesnis ir dar gausesnis. Prekiauta Lietuvoje gamintais lino ir gintaro dirbiniais, medumi, arbata, degtine ir likeriu, rankų darbo vaikų žaislais ir ekologiškais kosmetikos produktais.

Lietuviai Turkijoje »
lietuviai 01.jpg

Lapkričio 18 d. Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje)  gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, taip pat svečiai iš Lietuvos.

Lietuviai Turkijoje »
paskaita Ankara 02.jpg

Lietuvos ambasados Turkijos Respublikoje iniciatyva Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Rimvydas Tamošaitis lapkričio 15 d. Stambulo universitete skaitė paskaitą ,,Lietuva literatūroje ir istorijoje“, o lapkričio 16 d. Ankaros universitete paskaitą ,,Lietuvių literatūra: archajiška atmintis ir modernios aspiracijos“. Renginių dalyvius pasveikino ambasadorius Audrius Brūzga ir pažymėjo, kad Lietuva ruošiasi švęsti Nepriklausomybės šimtmetį ir paskaitomos apie Lietuvos istoriją ir literatūrą pradeda Lietuvos prisistatymo Turkijoje programą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
GK IST.jpg

Stambule po ilgesnės pertraukos vėl pradėjo veikti Lietuvos konsulinė įstaiga. 2017 metų spalio 30 d. Lietuvos Respublikos Garbės konsulu paskirtas Turkijos pilietis, Sarper Petrol A.S. kompanijos prezidentas Sarper Cengiz.  

Užsienio politika ir diplomatija »
MP Gunay 2017 10 19 (3).JPG

2017 m. spalio 19 d. Ambasadorius Audrius Brūzga Ankaroje susitiko su Turkijos Didžiosios Nacionalinės Asamblėjos nare, Turkijos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje nare, prof. Emine Nur Gunay. Apsikeista nuomonėmis apie branduolinę saugą ir saugumą Europoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
Antalya1.jpg

Rugsėjo 23 d. ketvirtojoje tarptautinėje architektūros bienalėje Antalijoje atidaryta paroda „Kauno tarpukario architektūra“, kurią organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje kartu su Turkijos architektų rūmais ir Ankaros architektų asociacija 1927.

Istorinė, kultūros diplomatija »
fiba eurobasket.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Turkijos Respublikoje džiaugiasi Lietuvos krepšinio rinktinės iškovotomis pergalėmis. Sveikiname į Turkiją atvykstančius krepšininkus ir linkime sėkmės aštuntfinalyje, o sirgaliams, ketinantiems palaikyti Lietuvos rinktinę Stambule, primename, kad Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Turkiją vizų nereikia (be vizos šalyje galima praleisti 90 dienų per 180 dienų laikotarpį), tačiau privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio pasą (asmens tapatybės kortelės nepakanka), galiojantį ne trumpiau nei 180 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos.

Taip pat informuojame, kad Turkijoje vis dar tęsiasi nepaprastoji padėtis (paskelbta 2016 m. liepos mėnesį), todėl privaloma visada su savimi turėti galiojantį asmens dokumentą.

Lietuvos Respublikos ambasados Turkijos Respublikoje telefono numeris: +90 312 447 07 66

Nedarbo valandomis, nelaimės atveju (visą parą) su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija galima susisiekti telefonu: +370 5 236 2444.

Konsulinės naujienos »
Meclis 2017 05 30.jpg

2017 m. gegužės 29 d. Lietuvos ambasadorių Audrių Brūzgą Ankaroje priėmė Turkijos Didžiosios nacionalinės asamblėjos pirmininkas Ismail Kahraman. 

Užsienio politika ir diplomatija »
UKR Pristayko 2.JPG

2017 metų gegužės 26 d. Lietuvos ambasadoje Ankaroje apsilankė ir su ES bei NATO šalių diplomatais susitiko Ukrainos Pirmasis užsienio reikalų viceministras Vadim Pristayko.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata