Asmens grįžimo pažymėjimas

Sukurta 2020.04.14 / Atnaujinta 2020.04.30 11:34

Asmens grįžimo pažymėjimas (toliau - AGP) – asmens kelionės dokumentas, laikinai užsienio valstybėje esančiam asmeniui išduodamas tik sugrįžimui į Lietuvą, asmeniui praradus kelionės dokumentą (pasą ir (ar) asmens tapatybės kortelę), kai kelionės dokumentas tampa netinkamu naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas, taip pat Turkijoje gimusiam vaikui, kurio abu arba vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis. Tęsti kelionės turint AGP ir vykti su šiuo dokumentu į kitas valstybes negalima.

AGP galiojimo laikas nustatomas atsižvelgiant į grįžimo į Lietuvą kelionės trukmę, bet ne ilgesnis kaip 15 dienų nuo dokumento išdavimo dienos. Galiojimo laikas netęsiamas.

Dokumentai, pateikiami AGP gauti, praradus Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę arba pasibaigus šių dokumentų galiojimo laikui:

Dokumentai, pateikiami prašant išduoti AGP Turkijoje gimusiam vaikui:

  • Prašymas išduoti AGP: tvarkingai užpildytas ir pasirašytas
  • 2 nuotraukos (35x45 mm dydžio) (nuotraukos fonas turi būti baltas), atitinkančios vaiko amžių. Pateiktų nuotraukų kitoje pusėje turi būti užrašytas vaiko vardas/-ai ir pavardė
  • vaiko tėvų ar vieno iš tėvų Lietuvos Respublikos pasas ar asmens tapatybės kortelė
  • Lietuvos Respublikos institucijų išduotas vaiko gimimo liudijimas arba Turkijos institucijų išduotas išrašas iš gimimo akto įrašo - forma A pagal nustatytą 1976 m. Vienos konvencijos formą (patvirtinti pažyma Apostille nereikia)
  • Informacinis pranešimas: pasirašytą vieno iš tėvų
  • Konsulinis mokestis: mokama ambasadoje banko lustine kortele arba iš anksto pavedimu į ambasados sąskaitą banke, grynieji pinigai nėra priimami
  • Prašymas dėl AGP siuntimo: jei pageidaujama dokumentą gauti paštu.

 

DĖMESIO:

Konsulinis pareigūnas, prireikus, turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Dokumentus dėl AGP išdavimo nepilnamečiui pildo jo tėvai, kiti įstatyminiai atstovai ar jų įgalioti asmenys. Nepilnamečiai vaikai turi atvykti į ambasadą lydimi vieno iš tėvų, kito įstatyminio atstovo ar įgalioto asmens. Kūdikiams iki 1 m. amžiaus atvykti į ambasadą nereikia.

Dokumentai AGP išduoti pateikiami ne anksčiau kaip prieš 3 mėnesius iki planuojamos kelionės. AGP įsigalioja nuo išdavimo datos, t.y. išduodamas ne anksčiau kaip prieš 2 savaites iki kelionės dienos.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha