*alt_site_homepage_image*
lt
en tr

Dokumentų legalizavimas

Dokumentų legalizavimas

Dėmesio! Legalizavimo paslaugos atliekamos iš anksto užsiregistravus vizitui ambasadoje. Už dokumentų legalizavimą ar tvirtinimą apostile taikomas 20 Eur konsulinis mokestis už kiekvieną dokumentą. Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą bei dokumentų tvirtinimą pažyma Apostille, rasite Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Kas yra dokumentų legalizavimas/tvirtinimas pažyma Apostille?

Dokumentų legalizavimas – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento diplomato arba konsulinio pareigūno atliekamas dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo, kai dokumentas patvirtintas antspaudu, tikrumo patvirtinimas arba užsienio valstybėje išduotą dokumentą legalizavusio dokumentą išdavusios užsienio valstybės diplomato ar konsulinio pareigūno parašo, pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas. Dokumento legalizavimo reikia tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje.

Legalizuojami gali būti šie oficialūs dokumentai:

  • išduoti valstybės ir savivaldybės institucijų ar pareigūnų, taip pat išduoti prokuroro, teismo pareigūno arba teismo sprendimus vykdančio asmens
  • administraciniai dokumentai
  • notariniai aktai
  • fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai
  • notariniai oficialių dokumentų nuorašai

Dokumentai turi būti tvarkingi, įskaitomi. Jeigu dokumentą sudaro keli lapai, jie turi būti susiūti. Kiekvienas dokumentas tvirtinamas atskirai (pavyzdžiui, diplomas ir jo priedas yra 2 dokumentai).

Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje priima legalizavimui tik akredituotų šalių - Irano Islamo Respublikos ir Kataro valstybės išduotus dokumentus. Šių valstybių išduoti dokumentai turi būti su Irano Islamo Respublikos ar Kataro valstybės ambasados Turkijoje įgalioto konsulinio pareigūno legalizavimo antspaudu.

Užsienio valstybių institucijų išduotų dokumentų legalizavimas

Dėmesio! Registruotis šiai paslaugai galite tik įvykdę šias sąlygas:

  1. Pateikėte prašymą Migracijos departamentui prie LR VRM išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (LLG) ir LLG prašymui buvo suteiktas vienas iš šių statusų: „Prašymas pateiktas išorės paslaugų teikėjui“, „Prašymas priimtas“, „Priimtas sprendimas“, „Prašymo nagrinėjimas sustabdytas“;
  2. Jūsų paraiška turi MIGRIS numerį, o tai reiškia, kad Migracijos departamentas jau atliko preliminarų Jūsų prašymų išduoti LLG nagrinėjimą.

Dokumentai priimami asmeniškai arba per įgaliotąjį atstovą. Įgaliotuoju atstovu gali būti šeimos nariai, draugai, patikimi asmenys arba atitinkamą kompetenciją turintys specialistai. Vieno vizito metu galima pateikti iki 5 dokumentų. Legalizavimui pateikiami dokumentai turi būti tvarkingi ir įskaitomi. Jei dokumentą sudaro keli puslapiai, jie turi būti susegti. Kiekvienas dokumentas tvirtinamas atskirai (pvz., diplomas ir jo priedas yra du (2) atskiri dokumentai).

Stojančiųjų į mokymo įstaigas užsienio šalių piliečių pažymos dėl neteistumo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje priimamos legalizuoti iš mokymo įstaigų. Asmenis, ketinančius studijuoti Lietuvoje, dėl dokumentų legalizavimo prašome kreiptis į mokymo įstaigą, kurioje planuojate studijuoti.

Dokumentų tvirtinimas pažyma Apostille

Kur kreiptis dėl Turkijoje išduotų dokumentų tvirtinimo pažyma Apostille? Turkijoje dokumentus pažyma Apostille tvirtinamos Kaymakamlık institucijos.  Kaymakamlık institucijų sąrašas pagal provincijas: https://www.icisleri.gov.tr/valilikler

Dėl Lietuvoje išduotų oficialių dokumentų patvirtinimo pažyma Apostille asmenys (Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai) gali kreiptis į:

  • Lietuvos Respublikos ambasadą Turkijoje. Dokumentai priimami asmeniškai arba per atstovą. Dokumentus, kuriuos reikia tvirtinti pažyma Apostille, Lietuvos Respublikos ambasada perduoda Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai, todėl šių dokumentų tvirtinimas gali užtrukti iki 2 mėnesių.
  • Lietuvos Respublikos notarus asmeniškai arba per kitus asmenis. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1385 „Dėl dokumentų legalizavimo ir tvirtinimo pažyma (Apostille) tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo, nuo 2016 m. sausio 18 d. dokumentų tvirtinimą pažyma (Apostille) Lietuvoje atlieka notarai. URM Konsulinis departamentas tvirtinimą pažyma (Apostille) atlieka  tik dokumentams, gautiems iš Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų.

Nelegalizuojami ir pažyma Apostille netvirtinami yra šie dokumentai:

  • diplomatų ir konsulinių pareigūnų išduoti dokumentai;
  • tiesiogiai su prekybos arba muitinės operacijomis susiję administraciniai dokumentai;
  • dokumentai su tarybine simbolika (šie dokumentai turi būti pakeisti į naujo pavyzdžio dokumentus arba jų pagrindu iš Lietuvos institucijų gaunamos atitinkamos pažymos);
  • dokumentai ir jų nuorašai, kurių kilmė - ne Lietuvos Respublika.

DĖMESIO:

Dokumentai, išduoti iki 1990 m. kovo 11 dienos, turintys Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos (LTSR) atributiką, nėra legalizuojami. Jie turi būti pakeisti naujais dokumentais.

Dokumentų legalizavimo nereikalaujama, kai dokumentai yra sudaryti ar (ir) išduoti Lietuvos Respublikoje reziduojančių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų.